Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.02.2010 19:20:15 

Ištar Skočická samota

Výcvik

                                                                                                         POSLUŠNOST

                                                                       

  • 1.1.2009 Cvičíme, cvičíme...akorát je dobrý pamatovat na to, že méně znamená více =) Přes léto-o prázdninách-bylo až moc času a nebylo to zrovna ideální, ale teď to vypadá moc dobře, Ištařice je veselá a pro míček by vraždila, takže je to prima... Občasná videodokumentace ZDE

  • květen 2008-Ištařici je rok-lehké shrnutí úspěchů/neúspěchů. Na cvičáku co se poslušností týká, tak pořád budu dělat hlavně míčkování, abych dosáhla toho, že se bude na plac maximálně těšit a bude odmítat odcházet. V tomto směru máme chvílema rezervy a chvílema je to OK. Takže máme co vychytávat. Základní cviky děláme doma, na louce nebo všude možně a to na pamlsky. To se vyvíjí dobře. Sedni-lehni-vstaň u nohy máme přesný, začínáme cviky před psovodem a zvukové i posunkové povely ( třeba se časem dostanem i jenom na posunky =) Štěká na povel od malička, chůze-prodlužujeme úseky, obraty jsou rozpracovaný a daří se, dlouhodobé odložení máme zatim 3 minuty, víc nevydržim já, ale to vychytam atd... podtrženo sečteno, rozděláno máme, řekla bych, hezky, teď to nějak pěkně doladit a vyrazit na zkoušky.

 


 

  •  Vzhledem k tomu, že Ištařice je můj první pes, tak zrovna tato disciplína dostává u nás poměrně zabrat. Nebo spíš dostávám zabrat já kvůli této disciplíně, protože třeba stopování i obrany jdou Ištaře samy od sebe... Občas (často) bych se nezlobila, kdyby těch zkušeností bylo víc, ale pereme se s tím statečně...  Kombinujeme cvičení (hraní si) s pešíkem, ,,hruškami" a pamlsky. Nejtěžší je vymýšlet, jak na čubinu vyzrát, aby udělala to, co po ní chci já, ale myslela si, že to dělá sama od sebe a navíc, aby ji to bavilo... Přemýšlením nad těmito problémy trávím většinu času a nejvíc teda chvíle, kdy musím dřepět ve škole. Pak následují ještě spousty a spousty mých ,,chytrých" dotazů na trenincích =) Ale je pozitivní, že se naše výkony na place pomalu, ale snad jistě, lepší. Záleží to hlavně na mojí učenlivosti, protože tohle zvíře je dokonalé =) Ale jediné, s čím není vůbec žádný problém, jsou překážky a to nejen ty pro sportovní kynologii...cokoliv, po čem se dá vylézt hodně vysoko je prý super. Jenom pak sestupy jsou méně vtipné než výstupy a musíme více zapracovat na pomalejším tempu. Stejně asi byla Ištarka v minulém životě kamzíkem... No a jinak bych si přála, aby naše společné úsilí časem vyústilo v úspěšné skládání zkoušek, takže jsem na to zvědavá...!!!

                 

                   

            

                                                            

                 

                 

                                                     

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek